Radyoloji

 

 Radyoloji (Röntgen) Birimimiz

Merkezimizde diş röntgeni çekim hizmeti  veren birimimizdir. Etkin tedavilerin yapılması için doğru teşhis gereklidir. Bu nedenle de hekimin üçüncü gözü diyebilecegimiz radyolojik tanı araçları tedavilerin her safhasında kullanılmaktadır.

Merkezimizde radyolojik teşhis amaçlı

Tüm ağzın ve dişlerin bir arada  görüldüğü son teknoloji panoromik röntgen

Dişlerin tek tek görüldüğü periapikal (küçük film) hizmeti verilmektedir.

Röntgen görüntüleri polikliniklerimize monitörlerle aktarılmaktadır.

Sistemin en büyük avantajı filminiz çekilir çekilmez röntgeniniz hekime anında ulaşmakta ve arşivlenmektedir. Arşivlenme sayesinde eski diş röntgenleriniz geriye dönük diş hekiminiz tarafından incelenebilmektedir.

Röntgen çekilirken "HAMiLE  OLANLAR YA DA HAMiLELiK ŞÜPHESi OLANLAR" dikkat etmesi gerekli olan hastalardır. Bu dönemde tedavi için çok gerekli ise ağız içinden  film alınabilir. Her ne kadar  ağız içinden  çekilen röntgenlerde verilen radyasyon miktarı  çok az olsa da mutlaka kurşun önlük kullanılması gerekir. Röntgen cihazlarımız TAEK   (Türkiye Atom Enerjisi Kurumu) lisansına sahip olup, düzenli olarak kalibrasyonları yapılmaktadır.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık